Přeskočit na obsah
Industry blogy společnosti Microsoft

Digitální proměna je za rohem a zasáhne všechny obory a firmy. Změna probíhá rychle a předefinuje mnoho oborů, pokud ne všechny. Tuto novou éru charakterizuje transformace a průlomová změna. Organizace zavádějící průlomové změny budou patřit mezi první digitální organizace, které ukážou, jak „digitální podnik“ ve skutečnosti vypadá.

Vedoucí pracovníci téměř všech společností, které uvažují o tomto tématu a se kterými hovořím, mi bez ohledu na velikost nebo obor společnosti pokládají stejnou otázky: Co přesně znamená digitální proměna? Co vyžaduje? Co je důležité?

Tato transformace vyžaduje nový způsob myšlení

Digitální proměna je technickou záležitostí. Není pochyb, že dopad technologií je bezprecedentní z hledisek, jako je neomezený výpočetní výkon a neomezené úložiště, která se v současnosti stávají realitou, ale také z hlediska možností nabízených průlomových technologií, jako je internet věcí, umělá inteligence, hluboké učení, smíšená realita a další.  Je proto férové říct, že technologie znovu změní svět.

Víme také, že schopnost propojit a spravovat všechna aktiva, produkty, zaměstnance a zákazníky na globální úrovni ve skutečnosti nikdy nebylo ani možné, ani uskutečnitelné. Proč je to důležité? Věřím, že optimalizace jednotlivých částí povede k dílčí optimalizaci celku. Poprvé v historii budou moci velké podniky optimalizovat své firmy na globální úrovni způsobem, který dosud nebyl možný.

Na základě těchto úvah jsem sestavil své názory a pozorování do sedmi hlavních kroků, které musí současní vedoucí pracovníci firem zvážit při plánování digitální proměny. Chcete-li porozumět těmto doporučením a dozvědět se, jak si mohou firmy zachovat svůj význam a konkurenceschopnost v dnešní nové digitální době, stáhněte si tuto podrobnou příručku.

Stáhnout: Digitální proměna: sedm kroků k úspěchu

Twitter: @Caglayan_Arkan